Menu

UPS LTEU-600VA 360W

Zasilacz typu line-interactive o mocy 360W oraz mocy pozornej 600VA.

UPS (Uninterruptible Power Supply), czyli zasilacz awaryjny, to urządzenie, które zapewnia ciągłe zasilanie innych urządzeń elektronicznych nawet w sytuacji braku zasilania z gniazdka. Podczas gdy w gniazdku jest prąd, UPS ładuje swój wbudowany akumulator, a także pełni funkcję zabezpieczenia przeciwprzepięciowego. W przypadku nowoczesnych urządzeń UPS, zapewnia również prawidłowe napięcie zasilania nawet przy dużych i długotrwałych wahaniach napięcia w sieci.

 

W razie zaniku zasilania w gniazdku sieciowym, UPS automatycznie zasila podłączone do niego urządzenia. To pozwala na bezpieczne wyłączenie urządzenia i zapisanie wyników prowadzonej pracy. Nagłe zaniki prądu mogą spowodować utratę ważnych danych oraz uszkodzenie sprzętu elektronicznego.


Wyświetlacz LCD w przejrzysty sposób informuje o trybie pracy zasilacza.
Ponadto producent przygotował czytelną instrukcję obsługi w języku polskim, ułatwiającą korzystanie z urządzenia.

Najważniejsze parametry:

Moc: określa, jakie i ile urządzeń zasilacz jest w stanie zaopatrzyć w prąd.
Aby UPS spełniał swoje zadania, należy wybrać model o mocy przekraczającej łączną moc urządzeń podłączonych do niego. Zasilacze Ivendo Solar są wyposażone w najwyższej jakości akumulatory AGM, które osiągają żywotność ponad 5 lat pracy, zapewniając najlepszą efektywność.

 

Czas przełączania: odpowiada za szybkość reakcji UPS-a w przypadku zaniku napięcia. Im niższa wartość, tym lepszy UPS. Zasilacze awaryjne Ivendo Solar gwarantują najniższe czasy przełączania, co pozwala na natychmiastową reakcję na przerwy w dostawie prądu i zapewnienie pełnego bezpieczeństwa dla dokumentów i urządzeń.

Jak dobrać UPS do własnych potrzeb?

Przy zakupie UPS-a warto sprawdzić jego moc. Do użytku domowego nadaje się UPS o mocy 300 W, do biura czy dla graczy o mocy 500 W, a do serwerowni model o mocy co najmniej 1000 W. Aby dobrać odpowiedni UPS, najlepiej jest znać pobór mocy urządzenia, do którego ma być on przeznaczony. Można też sprawdzić, jak długo UPS wytrzyma przy różnym obciążeniu.


Na przykład, przy obciążeniu 100 W, wybrany zasilacz UPS wytrzyma 18 min 24 sek, przy obciążeniu 200 W – 4 min 13 sek, a przy obciążeniu 300 W – 1 min 06 sek. Jeśli wybrany model nie odpowiada potrzebom, warto rozważyć wybór
mocniejszego Ups’a z naszej oferty.

Specyfikacja techniczna:

Producent: IVENDO Solar
Moc pozorna: 600VA
Moc: 360W
Napięcie wejściowe: 220/230/240V
Napięcie wyjściowe: 230V
Częstotliwość wejściowa: 50/60 Hz
Częstotliwość wyjściowa: 50Hz lub 60Hz (automatyczne wykrywanie)
Rodzaj akumulatora: 1 x 12V/7Ah
Czas reakcji: 2-6 ms
Komunikacja: port USB umożliwiający podpięcie naszego zasilacza awaryjnego do komputera
Zabezpieczenie urządzeń sieciowych przed przepięciami: RJ11
Kształt napięcia wyjściowego: Aproksymowana (modyfikowana) sinusoida
Wymiary: 298 x 101 x 142 mm
Waga: 4 kg
Zastosowane zabezpieczenia elektroniczne: przeciwprzepięciowe, przed przegrzaniem, przed nadmiernym rozładowaniem, przed przeładowaniem
Gniazda: 2x Schuko
Certyfikaty: CE, RoHS
Stan: fabrycznie nowy

Pliki do pobrania