Menu

UPS LTEU-1000VA 600W

Zasilacz typu line-interactive o mocy 600W oraz mocy pozornej 1000VA.

UPS (Uninterruptible Power Supply), czyli zasilacz awaryjny, to urządzenie, które zapewnia ciągłe zasilanie innych urządzeń elektronicznych nawet w sytuacji braku zasilania z gniazdka. Podczas gdy w gniazdku jest prąd, UPS ładuje swój wbudowany akumulator, a także pełni funkcję zabezpieczenia przeciwprzepięciowego. W przypadku nowoczesnych urządzeń UPS, zapewnia również prawidłowe napięcie zasilania nawet przy dużych i długotrwałych wahaniach napięcia w sieci.

 

W razie zaniku zasilania w gniazdku sieciowym, UPS automatycznie zasila podłączone do niego urządzenia. To pozwala na bezpieczne wyłączenie urządzenia i zapisanie wyników prowadzonej pracy. Nagłe zaniki prądu mogą spowodować utratę ważnych danych oraz uszkodzenie sprzętu elektronicznego.


Wyświetlacz LCD w przejrzysty sposób informuje o trybie pracy zasilacza.
Ponadto producent przygotował czytelną instrukcję obsługi w języku polskim, ułatwiającą korzystanie z urządzenia.

Najważniejsze cechy:

Kontrolowanie stanu:

Za pomocą wyświetlacza LCD można kontrolować najważniejsze parametry zasilacza, takie jak napięcie wejściowe, napięcie wyjściowe, stan baterii, obciążenie i aktualny tryb pracy.

 

Line-interactive:

Zasilacz jest wykonany w technologii line-interactive, która umożliwia szybkie przełączenie na tryb akumulatorowy w przypadku wykrycia zaniku napięcia. Jest to możliwe dzięki równoległemu podłączeniu falownika do napięcia zasilania, przy jednoczesnym ładowaniu akumulatora. Zasilacze typu line-interactive cechują się bardzo wysoką sprawnością, dlatego są powszechnie stosowane do zabezpieczania elementów systemu teleinformatycznego, takich jak serwery czy wydajne stacje robocze.

 

Niezależny od czasu:

Inżynierowie wyposażyli UPS w funkcję zimnego startu, czyli wymuszenia pracy w trybie akumulatorowym bez wcześniejszego podłączenia UPS-a do sieci zasilającej. Przydatne w sytuacjach kiedy jesteśmy zmuszeni uruchomić komputer stacjonarny, aby skopiować ważne dane.

 

Niezawodność:

UPS IVENDO Solar posiada wbudowaną funkcję AVR (Automatic Voltage Regulation) Bust&Buck, która automatycznie stabilizuje napięcie. Dzięki tej opcji UPS może długo utrzymywać nominalne napięcie na wyjściu bez konieczności przełączania się na tryb akumulatorowy nawet w przypadku ciągłych wahań napięcia wejściowego.

Przykładowe zastosowania:

  • Zasilanie i ochrona komputerów
  • Systemy alarmowe
  • Stacje robocze
  • Serwery
  • Urządzenia telekomunikacyjne i fiskalne
  • Sprzęt RTV
  • Aparatura kontrolno-pomiarowa
  • Inne urządzenia o poborze mocy dostosowanym do urządzenia

Analiza zasilania:

Zapisywanie plików zdarzeń, danych i stanu zasilacza Ustawiana częstotliwość zapisu danych Drukowanie plików zdarzeń i danych Podsumowanie zdarzeń na kalendarzu miesięcznym (historia zdarzeń)
(jednorazowo, codziennie, tygodniowo, miesięcznie)

Specyfikacja techniczna:

Producent: IVENDO Solar
Kształt napięcia wyjściowego: modyfikowana sinusioda
Moc pozorna: 1000 VA
Moc skuteczna: 600 W
Pojemność akumulatora: 9Ah
Średni czas ładowania: 8 h
Rodzaj zasilacza: line-interactive
Typ obudowy: tower
Waga produktu: 4.9 kg
Wysokość: 142 mm
Szerokość: 101 mm
Głębokość: 297 mm
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym: 5.5 kg

Stan: fabrycznie nowy

Pliki do pobrania